Petr Makovský

Zakladatel projektů Realiťák a Realitka roku, Výkonný ředitel Reality.iDNES.cz

Petr Makovský

Zakladatel projektů Realiťák a Realitka roku, Výkonný ředitel Reality.iDNES.cz

Životopis

  • Zakladatel projektů Realiťák a Realitka roku
  • Výkonný ředitel Reality.iDNES.cz
  • člen Board of Trustees EDU Effective Business School
  • člen Board of Trustees LIGS University
  • Lektor pro oblast sales management a mezinárodního obchod

Petr Makovský je profesionálem se zaměřením na obchod, marketing a provoz s více než 20 letým působením ve společnostech patřících ke špičkám ve svém oboru. Jeho hlavním zaměřením jsou oblasti řízení obchodních organizací, marketing a komunikace, call centra a produktový vývoj a řízení P&L.

Petr Makovský v současné době pracuje ve společnosti Mafra a. s., kde je výkonným ředitelem projektu Reality.Idnes.cz. Je zde odpovědný za řízení druhého největšího realitního portálu v ČR, především za obchodně marketingovou strategii. Do současné pozice přešel po úspěšném prodeji majetkového podílu ve společnosti AdInternet (kterou koupila Mafra a.s.), kde byl odpovědný za řízení chodu celé společnosti (především obchod, marketing a finance).

Předtím působil ve společnosti CK FISCHER, ve které byl zodpovědný za obchodní výsledky a  řízení obchodního týmu v rámci kmenových a franšízových poboček společnosti.

Do roku 2010 pracoval ve společnosti ECM, kde měl na starosti pronájmy kancelářských budov na pražské Pankráci a k jeho největším úspěchům se dá řadit pronájem více než 20 000 m2 jednomu nájemci.

Před rokem 2006 působil jako obchodní ředitel společnost SODEXO, kde se jeho tým setkal s velkými úspěchy.

Od roku 1994 pak pracoval ve společnosti Čokoládovny a následně DANONE, kde posledních 30 měsíců měl na starosti obchodní a marketingové projekty v rámci střední a východní Evropy.

Inženýrský titul získal na VŠE Praha v roce 1994 v oboru finance a účetnictví. Od počátku studia se ale věnoval obchodu a marketingu a to ve spolupráci se společností Master Foods. Další titul, tentokráte MBA, získal v roce 2008 na LIGS.

Absolvoval široké spektrum manažerského a odborného vzdělávání nejen v ČR, ale především v západní Evropě. Sleduje nové trendy obchodu a marketingu a v poslední době se intenzivně věnuje i ekonomickým záležitostem.

Jeho lektorským cílem je v rámci diskuze se studenty učit na konkrétních příkladech a předat jim své zkušenosti tak, aby je mohli ihned aplikovat do své praxe.

Motto:
“Vše, co stojí za to vykonat, by mělo být vykonáno dobře.” – Ch. Dickens –
“Neúspěch nás učí, že porážka se dá přežít. Neuspět není ostuda. Ostuda je bát se vstát a zkusit to znovu.” – B. Barber –

Kde vystupuji